Светот на нозе: Откриена состојката која го убива корона вирусот!

27 август, 2020
90538082_215922882850366_7235175991285383168_n_1000x0


Во претходната студија, истражувачите од британската лабораторија за наука и технологија од областа на одбраната утврдија дека „Цитриодиол“ може да помогне во борбата против коронавирусот. Се верува дека репелентите на инсекти кои содржат „Citriodiol“ не се сами по себе за да ги заштитат луѓето од вирусот, но тие можат да се користат како дополнителен слој на одбрана заедно со маски за лице, миење на рацете и други здравствени препораки. „Цитриодиол“ – кој има одобрение од Агенцијата за заштита на животната средина на САД – доаѓа од лисјата и гранките од цитриодор на дрво на еукалиптус.

komarac, komarci

Жаклин Вотсон, директор на Citrefine, компанија која ја произведува активната состојка од природни извори, изјави дека е оптимист дека може да помогне да се запре ширењето на вирусот. „Она што можеме да го кажеме е дека сметаме дека постои голема шанса да функционира против овој вирус, но секако дека треба темелно да се тестира“, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris