ИМАТЕ ДВЕ ДУПЧИЊА НА ГРБОТ? Тие зборуваат многу за вашето здравје, а Вие немате поим за тоа !

19 август, 20200
803103_rupice_ls

Тие се наоѓаат на местото каде што двете коски се поврзуваат со карлицата, а можат да се видат само кај луѓе кои ја имаат оваа генетска предиспозиција или лигаменти со соодветна големина. Не можеме да избереме дали ќе ги имаме или не бидејќи тоа е едноставно генетика.

Тие се знак на добра циркулација и здраво тело.

Овие дупки се наоѓаат на место каде што е невозможно да се создадат со вежба без мускули, но ако работите на елиминирање на вишокот маснотии, овие дупки може да станат видливи.

Дупките имаат врска со структурата на телото и структурата на коските. Нашите колкови имаат две точки свртени кон карлицата и закривени навнатре, а заради нивната позиција, овие дупки се формираат веднаш над нив.

Одамна се сметаше дека венците, односно дупките на Аполо, се наследуваат генетски, сепак, сега преовладува мислењето дека со слабеење и одредени вежби, тие можат да се појават дури и ако ги немате природно.

Вежбите за мускулите на долниот дел на грбот треба, по некое време, да ги дефинираат дупките на Венера или Аполо на вашиот грб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris