Интересна теорија на заговор: Холивудскиот актер живеел на Земјата со векови, само го менувал својот идентитет

11 август, 2020
садсф

Има цела страница посветена на тврдењата дека 55-годишниот Киану живее со векови и само го менува неговиот идентитет. Теоретичарите на заговор велат дека еден од „потврдените“ идентитети на Рив е Шарлеманж, крал кој живеел од 742 до 814 година. Според сликите што го прикажуваат кралот, многумина се убедени дека токму тоа е Кеану. Тие исто така наоѓаат сличности со Пол Мунет, доктор и актер кој живеел во 19 век. Според теориите на заговор, Мунет не умрел, а тој ја лажирал својата смрт. Телото на лекарот, наводно, никогаш не било пронајдено, што само предизвикало имагинација на неколкумина фанови на Ривс кои се убедени во оваа теорија. Тие гледаат доказ за сè во фактот дека Киану не старее како што поминуваат годините.

СМИ: Киану Ривз тайно обручился со своей возлюбленной Александрой ...

Актерот Киану Ривс (55) одамна ги освои симпатиите на јавноста со едноставноста и облеката што некои ја критикуваат, а тој никогаш не ги послуша критиките на поединците, дури ни сега во неговата врска со уметникот Александра Грант (46).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris