Исповед на една жена, која му дозволила на сопругот да СПИЕ со друга жена, дури му ја понудила и својата колешка

30 август, 2020
blonde-woman-in-lingerie-in-bed-vintage-picjumbo-com-2048x1365

Долгорочните односи се развиваат во различни насоки, но една од работите што е карактеристична за долгорочните врски е дека страста и желбата за секс, во повеќето случаи, се намалуваат со текот на времето.

Ова може да доведе до бројни последици, како за заедницата на две лица, така и за нивното здравје.

Една жена, во очаен обид да го спаси бракот, реши да го изманипулира својот сопруг.

„Ние сме заедно 15 години и сексот беше добар на почетокот, но од пред пет години, скоро сè престана. Поради недостаток на внимание, што се случи откако мојот сопруг честопати отсуствуваше поради работа дури и со месеци, станав алкохоличарка. Сепак, јас сум трезна веќе една година, но тој не сака да ме бакне и да ме допре “, вели анонимната жена.


Таа признава дека му дозволила да спие со нејзината колешка од работа, па дури и да има тројка со двете и тоа го сторила само за да ја спаси нивната врска.

„По ова, нашиот сексуален живот стана феноменален. Постојано ме прашува кога ќе закажеме состанок. Сепак, проблемот е што мојата колешка беше измислена и јас лажев само за да го спасам нашиот сексуален живот. Неговата возбуда по мојата лага навистина ги подобри нашите односи.

Тој дури купи некои работи за ноќта што ја чекаше. Дали сум целосно луда што сè уште лажам? “, Прашува таа.


Експертот за односи, Џон Ајкен, смета дека нивната врска е навистина многу кревка, штом требало да се преземе таков екстремен чекор.

Тој исто така ја советува сопругата да биде искрена и да признае сè на својот сопруг, за да можат навистина да работат на нивната врска и да откриваат подлабоки проблеми.

„Нема да биде лесен разговор, но ве советувам да започнете многу нежно, како и да му кажете колку го сакате и колку ви недостасува. Објаснете му дека сте го измислиле сето ова само за да ја заживеете страста, која е изгасната, и оставете го да реагира како што сака. Бидете трпеливи и разговарајте за својата иднина “, вели Аикен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris