Исповед на заразениот фризер на Цеца кој беше на двете прослави од кои се рашири короната во ВИП светот

11 јуни, 2020
002ana-nikolic-proslava-rodjendana-830x0

Стеван Радивојевиќ, долгогодишен фризер на Цеца и Анастасија Ражнатовиќ, е позитивен за вирусот корона. Тој веќе втор ден е во изолација, а за разлика од Цеца, која нема никакви проблеми, Стеван има.

  • Досега сум во ред, имам само треска, многу се потем и немам сила. Немам поголеми симптоми од овие – раскажува Стеван на почетокот на интервјуто.

Вели дека не знае кој го заразил и дали тоа конкретно се случило на прославата по повод раѓањето на Вељко Ражнатовиќ.

  • -Мислам дека никој од нас кои сме заразени не може да знае каде се заразивме и кој нè зарази. Исто така тоа е целосно ирелевантно. Важно е да се грижиме, да бидеме во карантин и да се дејствува во согласност со новата ситуација. А кој нè инфицираше, кога и како, не е важно. Единствено е важно сите да бидеме живи и здрави – ни објаснува Радивојевиќ.

По прославата кај Цеца, тој беше и на прославата на роденденот на Мија Борисављeвиќ. Во тој момент, тој веќе беше заразен.

  • Кога бев на роденденската забава на Миа, забележав дека нешто не е во ред со мене. Пиев само чаша вино, отидов дома, наутро кога се разбудив имав треска. Веднаш го посетив докторот и направив тест. После неколку часови, тестот покажа дека сум позитивен – вели Стеван.
  • Разговарав со Миа цел ден. Миа не е во паника, таа е сосема нормално, своја и сериозна. Таа е исто така сериозна жена, ги следи правилата, тие се тестираа и мислам дека ќе ги добијат резултатите од тестот денес. Јас навистина верувам дека никој нема да биде заразен од луѓето со кои бев во контакт, половина од нив веќе го направија тестот и сите се негативни – ни кажува Стеван.

Тој е контакт со Цеца, која е позитивен на круната, нон-стоп.

  • Цеки се смешка како и секогаш, таа е секогаш позитивна. Нема симптоми, таа го направи тоа превентивно. Се чувствува добро, разговаравме вчера, цел ден. Се шегувавме цел ден, имаме некои наши шеги и сè е супер. Со нетрпение чекаме ова да помине што е можно поскоро, да продолжиме со нормални активности – открива Стеван.

На прашањето дали можеби некој се налутил или реагирал понасилно по информацијата дека треба да се тестира и дека постои шанса тој да биде заразен од тоа, Стеван рече дека верува оти секој има разбирање.

  • Знам дека многу луѓе од мојот личен контакт се тестирани, дека сите тие се негативни, никој досега не бил позитивен. Уште неколку луѓе ги прават своите тестови денес, па ќе знаат, но досега никој не е позитивен и јас сум многу среќен поради тоа. Претпоставувам дека сите имаат разбирање, затоа што никој од нас не сакаше намерно да го пренесе вирусот на некого. Не знаевме дека сме заразени. Штом дознав, го запалил автомобилот, отидов на Клиниката за инфективни болести, го паркирав автомобилот на сред улица, затоа што не сакав да заразам таксист или некој – вели Радивојевиќ и вели дека сè уште не се слушнал од Душица Јаковљевиќ, но планира да ја повика.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris