Јапонскиот метод на дишење топи килограми и масти на стомакот! (ВИДЕО)

31 август, 2020
ер

Со овој јапонски метод на дишење, можете да го решите проблемот со вашиот мек стомак, ако верувате во јапонскиот актер Мики Рахосуки.
Тој тврди дека со овој метод успеал да изгуби 13 килограми и 12 сантиметри во половината преку неколку недели „вежбање“. Сè започнало всушност откако докторот, поради повреда на грбот, му препишал вакви вежби за дишење.

Вежбата трае од 2 до 10 минути на ден, и е идеална за оние кои не сакаат да тренираат, а Рахосуки ја нарече диета со долг здив. Техниката е всушност многу лесна – потребни се три секунди вдишување и „силни“ 7 секунди издишување, а наводно е потврдена од многу европски експерти кои исто така сфатија дека маснотиите навистина можат да се исфрлат од телото со дишење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris