Како да ја задржите топлината во домот без да го засилувате греењето?

4 декември, 2020
e1a8988b56a7757c718d66843d2aedfa

Запечатувањето прозорци и врати е најбрзата и најевтината опција за решавање на истекување на топлина преку процепите на прозорците и вратите. Имено, топлината во домаќинствата најчесто се губи преку несоодветна столарија и ова можете да го проверите со едноставен тест. Отворете прозорец или врата, ставете лист хартија на рамката и затворете.

24sata

Ако можете лесно да ја извлечете хартијата, тоа значи дека губите топлинска енергија на прозорецот или вратата, но ова може да се реши и без многу проблеми. Еластична лента долга шест метри чини помалку 100 денари. Ако сакате малку поефикасна заштита, тогаш купете силиконска лента која е малку поскапа, но вреди за секој денар.


Исто така, избегнувајте да ги чувате прозорците и балконските врати на кипење бидејќи тоа ќе даде топлина и квалитетот на воздухот нема да стане идеален. Наместо тоа, вентилирајте го домот неколку пати на ден пет минути со широко отворање на вратите и прозорците, а потоа целосно затворање. Тоа е многу подобра опција и за вентилација и заштеда на греење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit