Како дојде до тоа да е „сопственик“ на најскапиот развод во историјата

8 јуни, 20200
ртете

Džef Bezos  се разведе од својата сопруга со која беше 26 години во брак и тоа е најскапиот развод досега,

Првиот човек на Амазон, Džef Bezos  (56) е најбогат човек во светот и наскоро би можел да го сруши светскиот рекорд за бројот на нули што ги има на негова сметка.

Тој претрпе реална трансформација изминативе месеци. Од непознат човек тој стана вистински заводник, а минатата година ја напушти сопругата Мекензи, со која беше во брак 26 години и ја направи третата најбогата жена во светот, во кој доби 38 милијарди долари за бракоразводната парница.

Неговиот љубовен живот стана вистинска драма откако призна дека ја сака ТВ-презентерката Лорен Санчез. Парот се вери, но константно го пратат неволји.

Според најновите информации, братот на неговата свршеница, Мајкл украл фотографии направени на една од забавите на Безос и се заканил дека ќе ги продаде на медиумите.

Мајкл, наводно, украл голи фотографии и се обидел да ги продаде за 200.000 долари, а тој сега се заканува дека ќе го тужи милијардерот за клевета.

  • Ја штитев сестра ми од денот кога се роди и направив премногу заради неа. Нашето семејство сега се распаѓа и се чини дека Лорен воопшто не се грижи за мене – рече Мајкл.

Тој го обвини 56-годишниот милијардер дека се здружил со шефот на неговата осигурителна компанија за да го обвини дека крадел фотографии и ги продавал на медиумите.

  • Следниот пат кога ќе ја видам сестра ми и нејзиниот свршеник, ќе бидеме на суд – заклучи тој.

-Мајкл сака јавно извинување на насловната страница на „Вашингтон пост“, и медиумските куќи од шефот на „Амазон“ – вели извор близок на човекот.

Džef Bezos започнал да се гледа со Лорен додека тој сè уште бил во брак со Мекензи, проследен со развод.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris