Како мажите гледаат на жените според хороскопот?

20 август, 20200
5

Следува еден крајно шовинистички хороскоп за жени.

Авторот е непознат, но од приложеното може да се заклучи дека се работи за еден прилично исфустриран маж!

Овен

Тешко е на овните да гледаш како на женски суштества-повеќе како на маж во женско тело со кој можеш да имаш секс без да ја преиспитуваш својата хетеросексуалност!Немаат ниедна особина која нормалниот маж ја бара.Немаат нежност,премногу се себични и нападни, не го користат мозокот, не поседуваат емотивна интелегенција, не се препуштаат,ниту пак го следат партнерот(Да тоа во главно се особини на нормалните мажи).Завршуваат со  некој кретен и после тоа обавезно се чудат зашто се варани или оставени!Се на се им треба многу време реално да ги сватат работите ако тоа воопшто и се случи.

Не е познато со што бираат(со памет сигурно не) но златна изрека со кој си таков си зборува доволно.

Бик
Тврдоглавo, напорно и просто суштество

Кравите се едни од оние ретки суштества кои навистина не можат да ја да констираат состојбата  во која се наоѓа соговорникот . Нивната фасцинација со темата за нејзините телесни функции и проблеми (кога тие добиле, кога не, што им рекол гинеколог, каква боја и облик е осипот кој се појавил на нивното интимно место минатиот четврток), за што зборуваат отворено пред некој што прв пат го виделе во животот навистина знаат да го згрозат соговорникот и тој  да се прашува со  каков вид на човек негативец / ретардиран има работа. Но, тоа не ги спречува  кравите да продолжат со тоа , како и сè друго во нивниот  живот – Очи широко затворени, со главата упорно низ ѕидовите. Суровата снага,   енергија и слепило се недостатоците со кои  ги надополнуваат  сите нивни други недостатоци. Она што го гледате во жена крава – тоа ќе го добиете, засекогаш. Немојте да  живеете во илузијата дека тие ќе се опаметат  и  развиваат во живот. Она што го добиваат при раѓање, во главата останува до последниот ден.
Кравите не се поглупи  од другите, мозок едноставно не е алатка за нив. И кога како мана кај женското суштество се забележува отсуството на активности на мозокот, тогаш тоа е навистина сериозен недостаток.

Близнаци

Голема и провидна лага
Близнаците лажат. Да, тоа е општо познато. Но ќе ви кажеме уште нешто. Близнаците лажат. Ако судите по нивните романтични и заносни зборови, ќе заклучите дека љубовта на Ромео и Јулија е ништо во споредба со вашата. Ама ако повлечете линија на направени дела ќе видиме дека за нив сте многу ниско на листата приоритети одма после чистењето шпорет. Секогаш ќе имаат оправдување дека мора да направат нешто и да бидат со некој одошто со вас. Едноставно, нивната приказна “не држи вода“. Вистината е дека ве изневерува. Екстра лоша страна е дека во прашање се повеќе личности од една. Добра страна е дека и нив ги третира исто како и вас. Си имате работа со особа кој не може да оствари и даде квалитет, па затоа го брка квантитетот.  Али тоа што не се залага за ништо не значи дека од вас не се очекува да се залагате за се. Сепак они се само ефтини себични идиоти, тоа што се вешти на зборови им е единствена валута која ја имаат и со која сакаат од вас да купат се што имате.

Ако имате вишок на време кое сакате да го изгубите, сакате да го одморите мозокот со ниски работи кои немаат перспектива или да најдете некоја која ке ви биде никаква жена и лоша мајка на вашите деца – go for it !

Рак

Луда кучка
Ниту една од жените во тој знак не е нормална. Знаете од оној тип на жени, кои манијачки се смеат со  луд израз на  лицето и крвав нож во нејзината рака, додека стои на ивицата на зградата која е полна со лешеви и е целата во пламен,а  полицијата мора да отпушти две касети со калибар 12  (бидејќи една не е доволно) за да ја елиминира?Е тоа е рак.Не е никаква коинциденција дека коренот на зборот лудак (lunatic) месец, е владетел на овој знак. Ќе си имате работа со непресметлива личност која се менува од една крајност во друга. Еден ден се претвора во вашиот најголем непријател и садист, додека следниоте  повторно,онаа “стара”, иако со блага амнезија во однос на последните настани, кога ви цицала крвта, и со нож во грбот. Причината за оваа промена на личноста к не мора да постои, но џуџиња во нивните глави се повеќе од доволни.

Ако сакате да се има темпирана бомба покрај себе која редовно ќе ви експлодира секој втор ден во  лице , само напред. Само не заборавајте да станете член на некој  ловечки клуб, ќе ви треба kratez, порано или подоцна.

Лав
Вообразен и напорен кретен
Лавиците навистина веруваат дека нивните гомна не смрдат. Дека нивниот влез во соба и да го следат фанфари, и дека таму секогаш се наоѓа   барем едно лице кое ги обожава. Вистината е дека секогаш е во прашање еден човек. Таа самата. Кога се делело одсуство на мозок и бесмислено величење на својата вредст, они добиле екстра доза. Толку многу што не останало за некои од другите знакови(Фала му на Бога).

Значи за да бидете со  лав, ќе мора да научат неколку работи: да се бацува нејзиниот газ (и тоа не во сексуална смисла). За да го бацувате газот. И уште еднаш да нагласам – да и го бацувате газот.Да се согласувате со се што ке каже.  Да ја обожавате  без причина. Да на нејзините изјави климате со глава фасцинирани од нејзината оргиналност и во никој случај да не и кажете дека секој лав на овој свет истото го зборува за себе да не верува дека открила топла вода.. Ако живеете со нејзе, во никој случај да не и напоменете дека енапорно суштество со кое е невозможно да се живее идека е намќор,цепидлака идека е невозможно да комуницирате со нејзе бидејќи не прифаќа никакви критики.,
Тоа што  не смеете да го направите ако сакате да ја задржите вашата лавица : Да  почнете е реченица со “Јас …”. Да и дадете било каква критика. Да ја однесете во астрономска опсерваторија каде што со  телескоп ќе може да  види дека планетите не се вртат околу неа,туку  околу Сонцето.

Ако се уште сакаш да искашлуваш топки коса од мачка поради лижење газ, само напред.

Девица
Тоа backstabbing кучка. предавничка курва
На едно  секогаш може да сметате со вашата Девица: порано или подоцна ќе ви забоде нож во грб. Тоа ќе биде смислено анализирано и потврдено како најдобра опција (за неа). Толку добро глуми  што нема ни да намиристе дека  денови или месеци калкулира  дали дошло времето за да   ве елиминира. Идури кога ке биде потполно сигурна ќе ја открие своето предавство.Од  каде  толку многу талент за злоба и неосетливост? Нели најсвирепите  убијци се такви  поради својот неизмерен  кукавичлук?

Да, имате работа  со кукавица и искомплексиран гад   опседнат со свои недостатоци. Ајде да го наречеме тоа  само-подобрување во комбинација со желбата за совршенството. Ова е всушност пливање во сопствените гомна, во кој е до гуша. Нејзините алатка е  умот и логика, а не емоции. Таа е оперисана од тоа. Нема страст, женственост. Нема прегратки, без нежност, без топлина, сите солзи кои ќе ги пушти всушност се оплакува себе. Да ја нема таа нејзина невротичност  и нервоза и желба во неа (поради часовникот кој отчукува, додека таа е толку далеку од својата цел за совршенство), поради која  пукнува и ја губи својата рационалност, би помислиле дека имате работа  со Андроид. Но немојте тие моменти на губење на контрола да ги помешате со емоциите. Тоа е само рефлекс, скокање на сад со капак за да бидат ослободен од притисок бидејќи водата врие. Чиста физика. Сè на сè, кога ќе се случи и ќе  мине времето, ќе се разбере само едно нешто. Вие не може да  верувате на некој како неа. Таа е верна само на себе  и тоа ги  исклучува сите други луѓе.
Затоа тоа е предодреден да биде во најлошото друштво во светот, самата со  себеси. Бегајте од неа бидејќи таа е  нервозна, и надрндана  и  кучкаста и со возраста  ќе биде уште повеќе таква. Со такво друштво кој не би бил?

Вага
Манипулативна курва
Првата асоцијација на вагите  е одечка вагина. Некој  ќе си помисли: “Еј, па тоа не е толку лошо.” Вистината е дека тоа не е лошо. Многу мажи би  умреле да имаат покрај себе некој кој е толку сочен , прекрасен и пожелен (каква таа се претставува со  флертувањето). Но, како сите нешта во овој свет, она што на прв поглед, се чини вредно, а на  чекор подалеку, на втор поглед се открива дека тоа е всушност една кеса на срања за која сте платиле дебели пари.

И сега дека сте платиле за вагината, добредојде во светот на женските интриги, манипулации,  озборувања и ставање  носот во работи на другите луѓе! Своите нешта! Вие сте сега под лупа на вашата мала вагина.Она  што правите се снима и анализираат  во присуство на нејзиниот трач соговорнички , а на вас ви се рекламира, управува и  манипулира. Со еден збор, таа те ебе во вашиот  Машки мозок желен за  вагина, иако овој вид на ебење  вас не ви беше дури и на крај на   умот, кога тргнавте да ја освоите. Немојте да  се чувствувате виновни дека сте фатени од богомолката. Искусна е таа ,не сте и  прв. Или втор. Можеби само 400 стоти..

И кој е всушност вашата богомолка, под овој фасцинантен феномен? Делата  не се нејзин фах. Зборовите се. Кога ќе го слушнете дека вагината е комуникативна, тоа значи дека премногу зборува. Нејзината причина за постоење е еднакво на тоа да се фати “моќна” (барем во очите) човек кој ќе одлучува за неа. Потоа таа го манипулира од темнината.

Прескокнете го овој знак. Немојте да  умрете од венерични болести.

Шкорпија
Емотивно незрело ѓубре
Еве еден податок кој го нема во другите знаци: Шкорпиите се емоционално незрели, груби, невоспитани, подли и расипани кои не земаат во предвид ништо. Знаете како тоа се однесува мало дете кога ќе му ја земете омилената играчка. Тоа се дури и лути, лути, плаче, гризе, во тој момент со  целото свое суштество ве мрази од душата. Да е поголемо и посилно, со таа  емоционална состојба , би рипнало  на  вас и би ве гризнало за грлото. Овие импулси ги контролираат  скорпии во текот на целиот нивен  живот, единствено што  научуваат е само да ги маскираат своите вистински мотиви и причини. Без оглед на возраста, зрелост, или полот, кога длабоко ќе навлезете под површината, која , главно делува дека се , работи за интелигентни, опасни, или лукави,  се доаѓа до  емотивно незрело лице на 5-годишна возраст. Но, не го занемарувајте злопамтењето на ова дете. Тоа ќе памти  нема да  заборави,ќе  прави  планови, и ќе ви врати  кога дури и не се сеќаваме на причината. Нема да се плаши ни  од сопственато уништување за да ја постигне својата цел. Без оглед на причината , за нив тоа е најважното нешто на светот.

Сакате да имате  и да ги чувате  вашите деца? Прво научи да ја задржите својата сопруга во знакот на Шкорпија. Ќе мора да се задоволи секоја желба на својата незрела жена,да и бидете единствен , да ја  сакате засекогаш и никогаш да не помислите на било која друга жена, и  машки да ги  издржите сите одмазди и злоба што ги има во нејзиниот  ум. Во спротивно еве ви пак осветољубиво дериште кое чека да и го завртите грбот.
Стрелец
Наивец  кој оди на нерви
Тажно е да се види како одат низ животот. Упорно  одбива да  види дека неговиот вредностен  систем целосно е наивен  и несоодветен, а тоа значи дека секогаш наебува. (повторно, не во сексуална смисла). Човек се прашува   што е нејзината алатка за одење напред? Досетливоста и длабочина на ликот не е сигурно. Немањето на упорност и дисциплина. Нејзиното тело и сексуалност се нешто со што е запознаена,  како дете од 11 години. А што се однесува  до  работа со парите,  најлоша е  од сите. Едноставно нема чувство за материјална вредност, или го има но е болен (најчесто умираат во беда и сиромаштија, сосема заслужено, но премногу доцна за луѓето околу неа). Па тогаш зошто оптимизам и глупави насмевка на нејзиното лице, додека се извлекува  од дупка полна со срање само за да влезе во друга? Најверојатно веруваат дека помалку ја газат затоа што ја игра улогата на дворски шут и кловн кој забавува луѓе околу себе, но…. …

На суровата вистина е дека единствена алатка со која го прави својот пат напред се надежта и  факторот среќа. Некои знаат к, а други како неа, можам само да се надеваат на  среќа.

Луѓето сигурно повеќе би ја жалеле да не е таков женски сероња  кој има  непоправлив талент  да ви скока по нервите.. Упорноста на благословени некомпетентни будали полн со “оптимизам” знае да го излуди човекот.Таа филозофска лапрдавост на моралиста со која изјавува многу глупости кои немаат врска со животот и паметот знае да му ја преврти утробата на човек.

Со жена Стрелец , ќе водите со себе насмеано наивно дете неспособно за живот. Но, без грижи. Толку ќе ви ги разгали живците и стрплењето да во вас нема да има ни малку нежност или грижа на совест према неа кога ќе ја опаучите со безбол палка посред лице.

Јарец

Доминантен садист

За разлика од приказните за упорност,амбициозност,моќ, доминација и садизмот кој го прати овој знак ќе ви кажеме уште нешто.

Имате работа со проклети кукавици. Бегаат од главното без разлика, кога ризикот станува поголем. Бегање и оставање на цедило е нешто што го прават и ќе го прават цел живот. Ако успеете да се фатите со такво ѓубре за да и се одмаздите не очекувајте патење на нејзиното лице додека ја газите .Таа е фригидна. Емотивно е неписмена. Неспособна да го покаже своите емоции, а камо ли да ги прими или да ги возврати. Кога ке се повлече линија, она е премногу спора, мрачна и сиромашна да би можеле со нејзе да доживеете права среќа и задоволство на животот.

Тргнете се на страна од искомплесираната фригидна кукавица. Ќе сватите дека над вас доминира некој кој не вреди, не умее и не дава ништо. Али …

Постојат и исклучоци.

Ако најдете коза чија прегратка е топла и силна, солзите на радост и тага се редовна појава на нејзиното лице, зграпчете ја и не ја пуштајте како да сте нашле чисто злато. Таа врста на кози плачипички е светла страна на овој мрачен знак и има храброст и умее да го даде своето срце. Она го преживеала најголемиот страв од сите кози дека некој ќе и го скрши нејзиното срце. И за разлика од тие мрачни кози, безвредни кукавичќи кои подобро би избрале на никого да не го дадат своето срце оваа врста своето го дава храбро несебично до крајот на животот. Ќе сватите дека нема подобри љубовници, жени и мајки од таа коза. Добивате три особи во една и пар рогови да бидат со вас додека сте живи.

Земете само таква коза и ништо помалку од тоа. Таа врста на бели кози е нешто најдобро и во потполност можете да ја најдете во целиот женски свет

Водолија
Себична непредвидлива
не можете да ја допрете, ниту во  добра ниту во лоша смисла (барамина не се брои, бидејќи кога ќе ја допре, тоа е добро и лошо чувство во исто време). Добро за вас, лошо за неа). Поентата е во тоа што воошто не се грижи за вас, што зборувате или мислите за неа. Причината поради која со вас е затоа што   смета дека си чудак и  тоа е доволно  да котирате  високо во нејзините очи, ако земеш во предвит дека за себе смета дека е  несватена, специјална, екстра корисни. Во суштина, е сиромашен кретен,свртен само кон себе и со лош трип во глава. Нема што да ви даде, освен систем на вредности во кои нема да најдете добра иднина за себе.

Ова објаснува зошто тоа е единствениот знак кој може да оди со лавови,  идиоти кои никој нормален , не може да ги издржи. Едноставно не и е гајле за кретенизмот околу нејзе..

Риба
Корпата за ѓубре
Ја имате Пандорината кутија во своите рацете. Може да се случи да не го заслужува своето име, бидејќи таа  содржи и богатство, а не само несреќа … Бидете внимателни

Значењето на рибата е да апсорбира. Да складира. Главно лоши работи. Мани или доблест, тоа зависи од луѓето со кои таа била. Тоа  апсорбира  се наоколу. Затоа претпазливост. Дознајте ги фактите за нејзиното минато. Тие се повторуваат. Ќе ви го направи она што им го правела на другите. Можеби ќе се занимаваат со психопат, можеби со Добричина. Играње руски рулет за големи пари.  добивката може да биде огромна, ама  загубата учте поголема.Одлични се или целосно страшни во  сексот. Без ограничување или целосно неспособни за љубов. Без скрупули или морал, ако  се лоши. Ќе ви се качат на глава. Или ќе ве подигнат до небото.Какви и да се никогаш нема да ги откриете до крај.. Секогаш ќе има нешто ново во нив, кое се крие и чека да биде откриено, само за да сватите дека тоа не е крајната суштина

Ако сте површни и не ви е грижа што има во себе, одберете ги нив. Ако сте за вечно истражување, го изберете ја. Таа е за вас.

Ако сте доволно наивни да веруваат во овие редови дека сте ја пронашле совршена личност, само напред. Земи ја. Нема да бидете прв кој  умрел во нејзините  рацете или сфатил дека налетал на тотален просек.

Нема рецепт за овој знак. Тој бе единствениот за кој нема да  напишам исклучок затоа што за него не постои стереотип, – тој е вградена во овој клише.

Дали ова што го напишав ви помага да ги разберете?Секако дека не.. Разбирањето на овој знак е нешто што мора да изџвакате.залудно е јас да ги тапам забите наместо вас

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris