Камерон Дијаз откри како е прв пат да се биде мајка на 47 години!

26 декември, 2020
10725141_1503466716337156_2326989770321821696_n_fn5Lgjc


Среќата се зголемува по породувањето кај постарите мајки, додека кај помладите мајки ефектот е многу краток, велат студиите. Доцното мајчинство има неколку импресивни придобивки, а Камерон Дијаз е идеален пример за тоа. Нејзината приказна може да го смени умот кај луѓето кои се сомневале во бременост по четвртата деценија.

Тоа беше долг пат до мајчинството, но се случи чудо

Во декември 2019 година, Камерон Дијаз и нејзиниот сопруг Бенџи Маден станаа родители за прв пат во животот. Оваа вест стана вирална на Интернет и беше популарна тема на разговор во врска со доцното мајчинство. Дијаз им даде нова надеж на жените кои се откажаа од обидот да имаат бебе.

Нема повеќе слики од кучиња на нејзиниот телефон

Во интервју за Џими Фалон, Дијаз призна дека дружењето со нејзината ќерка е вистинска форма на рај. Дијаз се обидува да ужива во секој момент затоа што „секој ден има подеми и падови и тие работи се случуваат и таа веќе не е истото бебе како што беше вчера“.

Таа продолжи да објаснува дека такви работи никогаш не и се случиле на неа и на Бенџи: „Многу ми е драго што всушност ја гледам како расте, да бидам дел од тоа и да и помогнам да биде своја, и тоа е едноставно неверојатно“.

Дијаз се пошегува и рече дека нејзиниот телефон повеќе не е полн со слики од нејзините кучиња, а имало само четири. Сега парот постојано ги повторува песните ‘Baby Shark’ и ‘Elmo’s Song’ и тоа им се допаѓа на целото семејство. Дијаз сега е горда мајка која ужива да ја гледа својата ќерка како го гледа својот татко со неограничена љубов.

Сè уште постои одреден притисок кога сте мајка на 47 години

Во интервју за Наоми Кембел, Дијаз сподели како сака да наоѓа баланс во животот. Таа прифаќа дека многу луѓе стануваат родители на други начини, па изјави: ‘Луѓето стапуваат во брак и имаат семејство во својата младост. Јас некако го правам тоа во втората половина на мојот живот “. Исто така, таа сака што нејзиниот живот е конечно приватен. Но, сепак, постои одреден притисок, дури и во доцно мајчинство. Дијаз иронично рече: ‘Морам да живеам до 107 години. Значи, нема притисок! ‘.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber