Канје Вест повторно пишува за абортусот

2 август, 2020
116550127_579044229433324_4568223907625404828_n

Обожавателите знаат дека Вест не е обожавател на абортус. Изведувачот повторно го искористи својот профил на Твитер оваа недела да направи експлозија откако во јули во јавност излегоа невистини за неговото семејство.

Кенје најпрво направи бука во медиумите на 4 јули кога сподели дека имал планови да се кандидира за претседател на Соединетите држави оваа година. Најверојатно, тимот на раперот ангажирал трети лица да одат наоколу и да собираат потписи во рок од само неколку дена.

И додека неговата јавна желба да се биде претседател на Соединетите држави привлече внимание од многумина во музичката индустрија повторно се анализираа и коментарите што тој ги напиша за неговата сопруга Ким Кардашијан, како и за Крис Џенер.

Среде овие објави на Твитер, Канје исто така се осврна на абортусот, објаснувајќи како тој и неговата сопруга сакаа да го абортираат своето прво дете, Норт.

Канје напиша нова објава на Твитер дека над 22.500.000 бебиња се абортирани во последните 50 години. Канје пред тоа посочи дека целта на планираното родителство  е да ги елиминира црните луѓе од Земјата или барем да го задржи своето население под контрола.

Како што беше наведено погоре, Канје повторно предизвика контроверзии минатиот месец кога ја презеде сцената на неговиот митинг во Јужна Каролина. Раперот почна да плаче на сцената додека објаснуваше како тој и неговата сопруга сакале да го абортираат нивното прво бебе Норт.

Извори тврдат дека Ким била „бесна“ и била засрамена од јавните коментари на раперот. Сепак во исто време таа објави објава на својот Инстаграм профил со која му се обрати на раперот.

Ким ја искоментира идната биполарна состојба на раперот, но се чинеше дека на крајот сепак застана на негова страна. После многу време се интензивираа гласините за разводот помеѓу Ким и Канје поради тоа што најверојатно Ким го изневерувала Вест со Меик Мил.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris