КАПКАТА КОЈА ЈА ПРЕЛИ ЧАШАТА Вилијам ја коментираше пресметаната постапка на Меган

1 август, 2020
Annotation 2020-08-01 074353

Навреден од целата идеја

Уште од напуштањето на кралското семејство, Меган Маркл и принцот Хари постојано ги пополнуваат насловите со негативни критики од јавноста и кралското семејство. Наскоро излегува книга за животот на двајцата „отфрлени“ сопружници, на која исто така се осврна и братот на Хари, 38-годишниот принц Вилијам. Имено, постариот брат смета дека книгата е лукава алатка со која тие ќе манипулираат со јавноста и ќе добијат голема поддршка од сите, пишува Us Weekly.

princ William, princ Harry

Новата книга ‘Finding Freedom’ треба да ги објасни никогаш-претходно објавените или прикажаните односи во рамките на сите членови на кралското семејство. Покрај портретирањето на другата страна од бракот помеѓу Хари и поранешната американска актерка од серијалот ‘Suits’, странските медиуми пишуваат дека објавувањето на книгата би можело „да го заврши“ кралството откривајќи големи тајни и тајни односи во рамките на британското благородништво.

Вилијам заедно со неговата сопруга Кејт Мидлтон веќе подолго време ја покажува својата лојалност кон традицијата и кралското семејство и не крие дека не е ентузијаст за новата книга и темите што ќе бидат опфатени во неа. Не само што е против објавувањето на книгата, туку верува дека е пресметан начин за контрола на јавното мислење и дека поранешните членови на кралското семејство, сопружниците Меган и Хари, ќе ја искористат својата блискост до славните, за да им помогнат да добијат јавна поддршка. „Со книгата, тие се обидуваат да се претстават во позитивно светло пред публиката“, пишуваат странските медиуми што го цитираа одвратниот Вилијам.

Иако односот нна принцовите е веќе на „тенок мраз“, се претпоставува дека книгата дополнително ќе ги наруши нивните семејни односи. Имено, Вилијам го обвинува неговиот три години помлад брат за приврзаноста кон неговата сопруга Меган, за која јавноста ја обвинува дека замина во Лос Анџелес и за одвојување од остатокот од кралството. Покрај тоа, од самиот почеток, таа не доби поддршка од кралицата Елизабета, која верува дека актерката не спаѓа во круговите на благородништвото. И покрај ова, парот се обидува да одржи квалитетен однос со остатокот од семејството, но тие се посветени исклучиво на себеси, нивниот брак и нивниот едногодишен син Арчи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris