КАРДИ БИ ЈА ОТКРИВА ЛОШАТА СТРАНА НА БОГАТСТВОТО: „Парите зедоа дел од мојата среќа“

25 декември, 2020
Cardi B and Megan Thee Stallion release super raunchy music video for their new single WAP

Таа рече дека денес, дури и кога таа има добар ден, тоа може да се претвори во ноќна мора само затоа што некој ќе одлучи да го оцрни нејзиното семејство.
Интервјуто со раперкара- Карди Би, повторно почна да се шири на социјалните мрежи, особено со Тик Ток со цел да се посочи на фактот дека парите, иако го олеснуваат животот, не мора да купуваат среќа.

Карди Б изненади многумина со одговорот на прашањето дали е посреќна сега кога е богата отколку порано. Особено што призна дека парите некако и зеле дел од среќата.

Луѓето не ја препознаа: Бујната пејачка прошета низ трговскиот центар без трошка шминка и воопшто не гламурозна облека

„Ме прави среќна што можам да купам сè што сакам, јас и моето семејство. Од друга страна, ми се чини дека имањето повеќе пари ми одзеде дел од мојата среќа … Иако порано имав многу помалку пари, можев да направам што сакав, да имам свое мислење и не бев ограничена денес што можам да кажам, да направам … “, рече Карди Би.

„Кога бев помлада, читав за многу познати личности кои извршија самоубиство и се прашував, па зошто го сторија тоа? Тие се богати и славни. Денес, кога сум во нивни чевли, сфаќам… Тоа е во состојба да излуди човек “, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber