Карма гледа сè, знае сè и не заборава ништо… Дали верувате во карма?

23 август, 2020
20190627211152

Кармичните јазли се сложени енергетски созданија во нашето биофилд што си го создаваме самите себеси и честопати се манифестира во форми што ги сметаме за казни – кармички казни.

Карма го подразбира законот на Универзумот и животот што ни кажува дека секое наше дело, без разлика дали е добро или лошо, ние мора да го вратиме, прочистиме и да го проживееме во форма во која сме го направиле.

Сè што се случува негативно кај нас обично се доживува како некој да нè казнува, а всушност самите ја создадовме таа казна. Негативни работи како непријатни емоции, негативни мисли, лоши активности, кристализирани заболувања и блокади на енергија што го блокираат нашиот напредок. Овие „кармички казни“ се случуваат како нешто што не потсетува дека секогаш имаме шанса да корегираме одредени работи и да се развиваме.

Кога зборуваме за кармата, честопати размислуваме за негативни кармички работи што се повторуваат, како на пример разни врски што циклично ги повторуваме сè додека не научиме искрено да простуваме и да решиме со себе што е љубов.

На колективно ниво, акумулираната лоша карма создава недостаток на љубов кај луѓето, материјализам, нечувствителност на страдањата на другите, војна и така натаму.

Нејзините највидливи манифестации на индивидуално ниво се болест, нарушувања во врските, партнерства, сиромаштија, губење пари… Причината за хронични заболувања исто така може да биде последица на кармата.

Кога кармата ќе дојде кај нас, наидуваме на одредени проблеми што никој друг не може да ги реши освен ние самите. Треба да ги направиме свесни, да знаат како ги создадовме и како да ги решиме.

Целта на кармата е да ни помогне да станеме свесни за тоа каде сме згрешиле и како да го исправиме.

Секој ден имате можност да создадете позитивна карма – со добри дела, убави мисли и искрени и чисти чувства.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris