Тешки обвиненија против оскаровецот: Се соблекол па ја силувал два пати, еднаш дури и без заштита!

23 август, 2020
157275b5-0be1-4308-a8e9-c12a8fa7459d

AКТЕРОТ Куба Гудинг Јуниор, најпознат по улогата во филмот „Оскар“, Џери Магуиер, беше обвинет за силување непозната жена во хотелска соба во Сохо, Њу Јорк во 2013 година. Ова не е прво вакво обвинение против него.

„Page Six“ пренесува дека во новата тужба се тврди дека анонимна жена го запознала актерот во август 2013 година во бар, а потоа ја поканил во неговата соба во хотелот „Мерсер“ да се преслече пред да заминат во друг клуб. Кога влегоа во собата, наведува „Page Six“, вели Гудинг Јуниор. Тој, наводно, се соблекол, ја спречил жената да излезе од собата, а потоа ја силувал двапати.

Дејли Бест објави некои вознемирувачки детали.

” Анонимната жена изјави дека Гудинг ја вклучил музиката (Mumford & Sons, да бидеме прецизни) и започнал да се соблекува иако таа инсистирала да се врати во барот каде што биле нејзините пријатели. Наместо тоа, тој започна да ги допира нејзините гради и несоодветно да ја допира, иако неколку пати му кажа. Гудинг Јуниор тогаш, наводно, ја силувал двапати, барем еднаш без кондом. По нападот, жената се нашла со другарка ѝ и набрзина го напуштила хотелот “, се вели во тужбата, пишува Дејли Бест.

Адвокатот на актерот Марк Хелер за Ројтерс изјави: “Тоа се случи пред седум години. Не се покренати обвиненија. Веруваме дека обвиненијата и пријавата ќе бидат отфрлени”.

Годинг веќе е обвинет за 22 случаи за вознемирување, малтретирање и сексуална злоупотреба и во моментов чека судење за шест прекршочни пријави за присилно допирање и сексуална злоупотреба. Тој ги негираше сите обвиненија против него.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris