Кендал победи со Божиќната облека: Беше златен подарок! (ФОТО)

27 декември, 2020
pjimage-2020-12-27t100839-315

Семејството Кардашијан немаше празнична Божиќна прослава оваа година, но семејството сепак се собра и го прослави Божиќ во прекрасни облеки. Сите беа убави, но победата ја однесе Кендал облечена во златен подарок

Оваа година, поради пандемијата КОВИД-19, семејството Кардашијан за прв пат по многу години немаше празнична Бадникова вечер што ја имаат секоја година. Но, семејството сепак се собра во домот на Кортни Кардашијан на гламурозна прослава; сите се облекоа убаво за оваа посебна вечер.

Ким Кардашијан ја инспирираше Гринч, Кајли се одлучи за божиќен-црвен фустан, а Куртни го покажа својот изглед на „gingerbread“. Но, од сите Кендал беше прогласена за најдобро облечена од странските медиуми бидејќи изгледаше како прекрасен златен подарок.

Заедно со фотографиите на кои сквоти во малку краток златен фустан, таа напиша „мал подарок“.

Но, Кендал објави на својот Instagram уште еден празничен изглед облечена во панталони со отпечаток гепард.

„Кое е ова совршенство? Не разбирам “, ја коментираше фотографијата нејзината сестра Клое.

Непосредно пред Божиќ, Кендал објави фотографија од својот дом и покажа украси за празниците.

„Празници кај Кени“, напиша таа покрај фотографијата.

Последната сезона на реалното шоу на семејството Кардашијан, Keeping Up With Kardashians, ќе се емитува во 2021 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber