Решението е на повидок! Овие растенија го лекуваат СТЕРИЛИТЕТОТ и кај жените и кај мажите

27 декември, 2020
20d3916b2312d205e7e34272e17012d711e0ddff

Проблемот на стерилитет е проблем со кој се соочуваат сѐ поголем број млади парови денес.

Проблемот на модерната ера, со кој се соочуваат околу 15% од младите парови во репродуктивна возраст, стерилност или неплодност е состојбата на едниот или обајцата партнери, поради што парот што сака потомство не може да забремени природно.

Причините за неплодност можат да бидат различни. Најчестите причини за машка стерилност вклучуваат пушење, продолжена употреба на марихуана и други лекови, како и хроничен алкохолизам. Покрај зависноста, постои и неконтролирана употреба на стероиди, што предизвикува намалување на тестисите и неплодност.

Премногу интензивно вежбање доведува до производство на високо ниво на стероидни хормони од надбубрежните жлезди, што предизвикува недостаток на тестостерон и доведува до неплодност. Понекогаш тесната долна облека може да биде причина за машка стерилност – затоа што ја зголемува телесната температура, што резултира со намалување на производството на сперма. Неухранетост и анемија, како и прекумерен стрес – честопати се причини за машка неплодност.

Ви донесуваме три природни препарати кои го решаваат проблемот со неплодност.

Калинка

Познато е дека ова растение ја зголемува плодноста и кај жените и кај мажите. Што се однесува до жените, тоа помага да се зголеми протокот на крв во матката и ги намалува шансите за спонтан абортус. Сепак, калинка мора внимателно да се конзумира за да се избегнат штетни последици. Измешајте еднакви количини на ситен прав од семе од калинка и кора и чувајте го во херметички затворена тегла. Земете половина лажичка од оваа смеса со чаша топла вода двапати на ден, неколку недели. Исто така, се препорачува да се консумира ова свежо овошје и да се пие сок од калинка.

Корен од афион

Коренот од мак е исто така ефикасен за природен третман на женска стерилност. Но, исто така важи и за машката стерилност. Коренот на ова растение се продава во форма на прав. Измешајте половина лажичка прав од златен афион во 250 милилитри млака вода или млеко. Пијте го ова еднаш на ден, неколку месеци. Може да додадете прав од афион во друг пијалок што се практикува за појадок.

Жолта јаглика

Ова растение содржи гама линоленска киселина, супстанца која е многу важна за правилно производство на хормони во организмот, поточно хормонот простагландин. Употребата на јаглика може да доведе до регулирање на хормоналните нарушувања кај жени кои имаат проблем со простагландини. За третман на женска стерилитет, како и за други женски проблеми, се користи масло од јаглика.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber