Ким Кардашиан и купи на својата сестра торба во форма на кошаркарска топка, иако таа беше понижена од кошаркарот!

31 декември, 2020
kloi-kardasijan-1-460x0

Се чини дека најпознатата ријалити sвезда на светот, Ким Кардашијан (40) е среќна што нејзината помлада сестра Клои Кардашијан (36) и поранешното момче Тристан Томпсон (29) се смирија, барем според шпекулациите на странските медиуми

Додека Клои му помага на Томпсон да се пресели во Бостон, каде што моментално игра за кошаркарскиот клуб Селтикс, нејзината сестра Ким и испрати скап и „охрабрувачки“ Божиќен подарок.
Имено, Клои се пофали на социјалната мрежа Инстаграм и покажа чанта во форма на кошаркарска топка, направена од Џудит Либер и чинеше 3.995 долари, а потоа и се заблагодари на Ким за промислениот подарок.

Поранешниот пар Клои и Тристан моментално уживаат во Бостон со својата ќерка Тру, а Клои беше фотографирана пред Божиќ со дијамантски прстен на раката, што предизвика озборувања дека се вериле

Да потсетиме, додека Клои беше бремена, нејзиниот тогашен партнер Тристан ја изневери со најдобрата пријателка на Кајли Џенер (23) – моделот Џордин Вудс, кого го бакна на семејна забава.

Подоцна, се дозна за уште неколку измами на Тристан – кога тој се бакнуваше со непознати девојки во еден клуб во Лос Анџелес, сето тоа во текот на врската со Клои, па ријалити ѕвездата сè уште не му простила, но се шпекулира дека во моментов се во многу добри односи.

Инаку, Клои неодамна го покажа својот нов дом што го купи минатиот месец во Хиден Хилс, а веднаш до нејзината вила е и вилата на нејзината мајка Крис Џенер (65), па сега живеат на истиот имот.

Иако цената сè уште не е откриена, се верува дека Клои и нејзината мајка издвоиле далеку повеќе од 10 милиони долари за своите вили.

Имотот го купила во 2012 година за 7 милиони долари од локален инвеститор кој го демолирал имотот и го реконструирал од нула, па Клои и нејзината мајка Крис се првите сопственици. Секоја вила има 929 м2 и 1,5 хектари земја. Клои го продаде својот претходен дом во Малибу, кој претходно го купи од Џастин Бибер за 7,2 милиони долари во 2014 година, додека Крис го продаде својот дом во Хиден Хилс оваа година за 15 милиони долари.

Имотот го купила во 2012 година за 7 милиони долари од локален инвеститор кој го демолирал имотот и го реконструирал од нула, па Клои и нејзината мајка Крис се првите сопственици. Секоја вила има 929 м2 и 1,5 хектари земја. Клои го продаде својот претходен дом во Малибу, кој претходно го купи од Џастин Бибер за 7,2 милиони долари во 2014 година, додека Крис го продаде својот дом во Хиден Хилс оваа година за 15 милиони долари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber