Кит Харингтон ги шокираше фановите на серијата „Игра на тронови“ со неодамнешнни откритија за контроверзниот крај

7 јуни, 20200
kit

Ѕвездата на “Игра на тронови” Кит Харингтон неодамна се отвори за контроверзниот крај на шоуто. Кога финалето на серијата се емитуваше минатата пролет, многу обожаватели не беа среќни за одлуката да се убие Данерис Таргариен (Емилија Кларк), особено од страна на ликот кој го толкува Харингтон, Џон Сноу. Помина една година откако серијалот ја емитуваше својата последна епизода. Харингтон конечно ги споделува своите размислувања за тоа како заврши приказната на Џон.

Тој беше еден од главните ликови во шоуто и се чинеше дека е предодреден за одличен крај откако Мелисандре (Карис ван Хаутен) го врати во живот во 6та сезона. Серијалот ја зголеми возбудата кај фановите, кога откри дека Џон е всушност Егон Таргариен и вистинскио престолонаследник на “Железниот престол”

Но, наместо да се бори за круна, Џон го штитеше својот љубовен интерес, према Данерис, за кој исто така сметаше дека ќе биде праведен владетел.

Сето тоа се смени, се разбира, во последните епизоди на шоуто. Шокираните обожаватели гледаа како Данерис полуде и го запали централното кралство со нејзиниот последен преостанат змеј. Стравувајќи дека Данерис се претвора во тирански диктатор, Џон ја уби во финалето на шоуто.

Гледачите беа многу вознемирени од финалетот на шоуто, најмногу затоа што се чинеше многу избрзано.

Па, Харингтон неодамна ги сподели своите размислувања за тоа што се случи во финалето

Откако еден гледач праша што мисли за крајот на серијата, Харингтон призна „Не сум го гледал“.

„Кога луѓето ќе ми кажат,„ Посакувам да си ти на престолот или требаше ти и Дани да бидете на престолот “, не се согласувам затоа што местото на Џон беше секогаш на Северот“, додаде тој.

Кит исто така ликот на Џон, го спореди со ликот на Нед Старк и додаде дека, Џон не би бил среќен на Југот и дека Северот е единственото место во Вестерос каде што тој вистински припаѓа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris