Кои хороскопски знаци се најмногу склони кон качување килограми!

25 ноември, 2020
room-25872521920-830x0


Луѓето родени во овие хороскопски знаци сакаат да јадат многу. Тие се вистински гурмани или се слаткоречиви, во секој случај, тие искрено уживаат во храната.

Овен

Страсниот Овен сака да командува и сака сè да биде точно како што замислувал. Ако од некоја причина неговите планови пропаднат, тој тргнува по патот на самоуништување и наоѓа среќа во храната. Може да добие тежина за само неколку дена.

Бик

Кога партнерот ќе му каже на Бик дека треба да се грижи каква храна јаде, тој се чувствува навреден. Биковите имаат вродена тврдоглавост, па ваквите забелешки само ги охрабруваат да јадат повеќе.


Вага

Бидејќи е хедонист, Вагата ја привлекува храната едноставно по природа. Претставниците на овој знак не се запознаени со умереноста – ниту во храната, ниту во трошењето пари.

Стрелец

Во основа, Стрелецот нема граници во ништо. Понекогаш троши енергија, а понекогаш се опушта и сака да биде мрзлив, а потоа неговиот најдобар пријател станува храна.

Риба

Рибите се најдепресивниот знак на Зодијакот. Кога им се чини дека биле напуштени и дека нивната судбина е безмилосна, тие почнуваат да ја лекуваат тагата со вкусна храна во неограничени количини.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit