Кој е секси, а кој е роден лидер? Што открива бојата на очите за вас?

13 јуни, 20200
дгфдгфдгдфг


Истражувањето спроведено во Шведска покажа дека бојата на очите во голема мерка ги означува основните карактеристики на нашиот карактер. Сигурно ќе ве интересира што точно кажува вашата боја на очите за вас. Експертите ги класифицираа боите во шест основни категории:

Светло кафени

Луѓето со вакви очи се сигурни и решителни. Тие исто така се добри во решавањето на конфликтите затоа што тие се луѓе кои ќе им дозволат на другите да ги искажат своите мислења, пред да изразат свои.

Црни или темно кафеави

Родени водачи, тие размислуваат брзо, одлични се во спортот, особено во тенисот. Најмалку склони кон алкохол од сите бои.

Боја на лешник

Тие се мешавина од зелени и кафеави очи, и во зависност од светлината, тие можат да ја променат бојата. Исто како очите, многу е тешко да ги прочитате, но таа мистерија е она што ги привлекува другите луѓе. Вие сте многу независни, полни со самодоверба и спонтани.


Зелени очи

Многумина сметаат дека зелените очи се егзотични, секси и најатрактивни, а науката би се согласила со нив. Луѓето со зелени очи се многу пријатни и пристапни, но исто така доминантни и многу претпазливи. Тие се непредвидливи, креативни, способни да ги решат сите ситуации и добро да се справат под притисок.

Сини очи

Луѓето со сини очи се најсилните луѓе од сите нас затоа што трпат болка подобро од кој било друг. Жените со сини очи подобро го толерираат породувањето, помалку се грижат за пристигнувањето на дете и имаат помали шанси за развој на депресија (истото важи и за луѓето со зелени очи). Тие знаат да ги контролираат своите емоции, особено негативните. Луѓето со сини очи имаат голема внатрешна сила, а други изгледаат себични и премногу конкурентни.

Сиви очи

Многу ретки, тие се варијација на сина боја. Луѓето со оваа боја се многу внимателни и не дозволуваат луѓето лесно да се приближат кон нив. Многу внимателен и грижливи личности.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris