Косата на рекламите секогаш изгледа сензационално, но погледнете што навистина се случува

12 јули, 20200
ss

На рекламите за шампони, косата секогаш изгледа сјајна, лелеава и бујна. Австралиската фризерка Sarah Laidlaw докажа дека сето ова е лага, откривајќи ја позадината на рекламите.

Фризерката од Сиднеј на Инстаграм објави видео на кое се гледа дека не станува збор за „ветер во коса“, туку само за литар лак за коса. Она што не сакаше да го открие беше како успеа да ја намести косата на моделот толку совршено.

„Сакав манекенката да се фокусира на нејзиното лице наместо да се грижи да ја поместува косата во текот на снимањето. Најпрво сакам да создадам конструкција, а потоа преку неа да ја префрлам косата”, рече таа, додавајќи дека публиката не гледа колку “засилување стои зад сцената”.

За ова и беа потребни два часа, а како што вели, косата за на реклами ја усовршува за четири до пет часа.

Иако несомнено е убава, косата на моделот Angelа Lee всушност изгледа вака:

View this post on Instagram

Go where you feel the most alive

A post shared by 🌸ANGIE (@angielelex) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber