Кралска погача: Кој може да одолее? (РЕЦЕПТ, ВИДЕО)

27 август, 2020
POGACA

Толку убава и вкусна, прекрасна декорација на празничната трпеза

Состојки:

  • 1 кг брашно (+ 100гр за прилагодување на тестото)
  • 1 кесичка квасец
  • 200мл топло млеко
  • 50мл млака вода
  • 50мл масло
  • 50гр стопен путер
  • 2 јајца
  • 1 лажица сол
  • 1 лажица шеќер

Подготовка:

Ставете го квасецот, а потоа измесете мазно и воздушно тесто. Оставете да отстои 30 минути да се крене, а потоа направете форми. Премачкајте го лебот со жолчка од јајце, и печете го на 200 степени за 35-40 минути. Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris