ТАЈНАТА ЉУБОВ НА ЗДРАВКО ЧОЛИЌ! Таа само една зборувала за него, а тој и посветил негов ХИТ

27 август, 2020
1861363_whatsapp-image-20190525-at-18.50.32-2_ls

Здравко Чолиќ беше, и сè уште е, еден од најголемите заводници на поранешна Југославија

Здравко веќе 18 години е во хармоничен брак со сопругата Александра, но многу познати дами порано лудуваа за него, а една од нив е актерка.

Пејачот ретко зборуваше во јавноста за својата поранешна љубов – актерката  Јасна Орнала Бери. Двајцата се за заљубија еден во друг во Сараево, а деталите за нивната врска некогаш, ги откри Јасна.

– Дел од моето срце секогаш ќе биде резервирано за него – рече Јасна во едно шоу.

– Се сретнавме за прв пат по војната во Белград, тоа беше многу трогателна средба што никогаш нема да ја заборавам. Тој е фасцинантен човек и успешно ја одржува својата харизма дури и денес. Пред сè, тој е добар човек. Чола ја посвети песната „Ноќта да те врати кај мене“, која ја напиша самиот.

Image may contain: 1 person

– Не можам да кажам дека се забавувавме или бевме во врска. Тоа е посебна врска, која продолжува и денес. Сè уште е љубов што не можете да ја помилувате и да ја грабнете со раце. Здравко секогаш ќе остане на нечиј – истакна Јасна.

Таа глуми во филмовите „На патот“, „Грбавица“, „Нафака“, но и „Во земјата на крвта и медот“ во режија на Анџелина Џоли.

Image may contain: 1 person
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris