Леб кој изгледа како облак, лесно се приготвува, а е вкусен како колач (ВИДЕО)

9 август, 20200
дфгвхбн

Во последно време, социјалната мрежа Тик Ток е извор на неверојатни рецепти за многу креативни јадења.


Подготовка: Изматете ги белките добро во сад. Користете жица или миксер. Додадете 2 и пол лажици шеќер, ванила, 1 лажица брашно од пченка и измешајте сè додека не се комбинира. Потоа додадете неколку капки боја за торта. Ако сакате поинтензивна боја, додадете повеќе капки. Ако сакате пастелни нијанси, 4 или 5 капки ќе бидат доволни. Продолжете со мешање сè додека не добиете компактна мешавина како шлаг. Ставете хартија за печење во тава и лесно намачкајте масло. Истурете ја смесата на сад за печење и раширете ја. Не треба да биде премногу густа, но не премногу течна. Печете на 140 C, приближно 30 минути. Кога ќе стане жолта однадвор, вашиот облак – леб е подготвен!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris