Лепа Брена била БЕБИСИТЕРКА на оваа ПОЗНАТА ЅВЕЗДА. Ова сигурно не го знаевте!

26 август, 2020
72229201_133612274735011_3809565454825975062_n-e1598370507418

Како таа одлучи да свири музика

Малкумина знаат дека нашата пејачка, Лепа Брена, пред музиката беше ангажирана на некои други работи, со оглед  дека започна да пее многу рано, поточно штом ги завршила студиите.

Иако дојде во Белград во 1979 година да студира, Брена мораше да започне да заработува пари за да му помогне на своето семејство од пет деца, што не беше добро со финансиите.

Целото семејство живеело само на плата на нивниот татко, кој работел како медицински техничар, додека мајката повремено заработувала пари како шивачка. Тоа не беше доволно за финансирање на студент во Белград, така што Брена мораше да добие работа. Таа одговорила на реклама за бебиња во семејството Штајдохар, со една млада брачна двојка, Цвета и Томислав.


„Јас навистина не се сеќавам на тој период, затоа што бев бебе. Она што го знам е она што го слушнав од моите родители. Во тоа време, Лепа Брена беше само Фахрета Јахиќ, таа живееше во стан изнајмен од моите родители, долу под Тамајдан, во близина на пазарот Палилула. Патем, таа работеше како бебиситерка и се грижеше за мене кога немав никој. Наскоро нејзината кариера зеде нагорна линија и таа симпатична анегдота остана од тој период. Исто така, би можело да се каже дека Брена на некој начин ме предодреди да играм музика “, рече таа во една пригода.

Лепа Брена набрзо сфати дека не може да преживее во голем град со ниски приходи и студира во исто време, па се врати во родната Брчко. Сепак, таа имаше големи амбиции и соништа да стане пејачка. Таа започна да настапува со локалниот бенд во родниот град, но тие изведоа рок музика и тоа се додека еден ден бендот Лира Шоу дојде во Брчко. Тие тогаш бараа пејачка и Брена одговори на рекламата. Останатото е историја.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris