Лоша вест: Истражувањата покажаа дека Короната и ерекцијата се поврзани

21 декември, 2020
d4986227488b9f16c2ea5ae896e9ac252da1f276

Еректилната дисфункција е совршен биомаркер за општо физичко и психолошко здравје, рече водичот на студијата, ендокринолог и сексолог Емануел Џанини од Рим.

„Секој што претходно имал проблем со ерекција е повеќе склон кон развој на пневмонија … “

Имајќи предвид дека ковид 19 влијае и на психичката и на физичката состојба на заразените, не е премногу изненадувачки што еректилната дисфункција е една од последиците на оваа заразна болест. Истражувањата исто така покажаа дека луѓето заразени со вирусот корона, кои претходно страдале од еректилна дисфункција, се повеќе склони кон развој на пневмонија.


Тоа е затоа што пневмонијата ги вклучува истите истовремени болести кои често се поврзани со еректилна дисфункција како што се: респираторни проблеми, воспаленија, хормонални проблеми, стрес, анксиозност, депресија и ендотелијална дисфункција.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit