Луѓето се преплашени од видеото! Сигурно прв пат ќе видите како скорпија јаде: „Ова е тешко за гледање“ (ВИДЕО)

25 август, 2020
skorpija

Ќе признаете дека скорпиите никогаш не изгледаат многу мило, но дали некогаш сте виделе како јаде?

Еден корисник на Фејсбук во групата „Змии со капи“ објави видео во кое скорпија јаде, а во коментарите многумина напишаа дека ваква сцената гледаат за прв пат во животот.

Како што е објаснето на веб-страницата Scorpsweep.com, на предниот дел од телото на скорпијата се наоѓаат очите, устата и класичниот пар клешти кои ги користи за фаќање плен.

Покрај нив, постои уште еден пар екстремитети во форма на помали клешти и се наоѓаат пред устата, а најмногу служат за хранење.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

escort - Korsan taksi