Камерон Дијаз призна дека е ЗАВИСНИК! но не од дрога! Што успеа да постигне на 47 години

25 август, 2020
150222195229-cameron-diaz-super-169

Иако Камерон Дијаз сè уште покажува духовитост, шарм и природност на 47-годишна возраст, се чини дека е неизбежно да се заклучи дека оваа актерка сепак поминала низ одреден вид процедура за да ја одржи нејзината убавина во живот колку што е можно подолго. Таа самата го признала во американските медиуми, што секако е за пофалба, затоа што холивудските актерки никогаш отворено не признаваат какви зафати направиле.

Така, Камерон открила дека користела ботокс и дека веќе некое време била зависна од тоа. Интересно е што таа користи Ботокс не само да изгледа помладо, туку и да постигне изглед на свежа, здрава кожа, која, како што признава, таа свесно ја уништила од лошата исхрана. Иако сме убедени дека само обичните смртници го прават тоа, Камерон би знаела како да нарача огромен хамбургер и шише сода доцна во ноќта. Бидејќи таа е природно слаба, никогаш немаше да се види на нејзината линија, но многу добро може да се види на нејзината кожа. Но, наместо да ги менува животните навики, и било полесно да стигне до ботокс.

И иако ботоксот навидум беше лесно решение за борба против проблематичната кожа, тоа се покажа како крајно штетно на долг рок. По само две посети на третманот со ботокс, Камерон стана зависна од тоа и, како што призна, тој ја уби. Не можеше да престане да оди на такви третмани и кога почна да сфаќа дека лицето чудно се менува, сфати дека мора да се ослободи од ботокс. Покрај тоа, таа сфати дека повеќе би сакала да гледа како старее лицето отколку да се претвори во туѓа личност, некој што немаше никаква врска со неа.

‘Тоа беше најголемата грешка во мојот живот. Ми недостасува лицето што го имав порано, а Ботоксот ги направи моите делови нефлексибилни, така што некое време не можев да ги поместам образите “, објаснила актерката доста искрено и додаде дека денес ги сака своите брчки и не планира да ги отстрани, особено брчките. рече таа, ги сакам затоа што тоа значи дека се смеам целиот мој живот. Го сакам животот. Среќна сум и немам проблем со тоа “.

Дека насмевката е најголема предност на жената и дека таа секогаш може да се чувствува убава и млада,а не стара и непожелна, е потврдено од фактот дека Камерон оваа година роди ќерка Радикс, а како што можете да видите со оглед на годините на оваа славна актерка, никогаш не е доцна и ние никогаш не сме премногу стари за нешто, дури и за мајчинството.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris