Луксуз без граници: Бродскиот “теренец” што оди под површината на морето

20 август, 20200
Annotation 2020-08-20 162420

Aquanaut е инспириран од разностраноста и стабилноста на теренските возила. Бродот е долг 18 метри и е дизајниран од италијанското студио Officina Armare…

Aquanaut е подготвен да заплови по светските мориња. Станува збор за таканаречен луксузен катамаран кој може да оди преку море, но и под неговата површина.

Поточно, за цена од 2.590.500 евра, доаѓа и со своја мини подморница со која можете да го истражувате подводниот свет во околината.

Aquanaut е инспириран од разновидноста и стабилност на SUV. Бродот е долг 18 метри и е дизајниран од италијанското студио Officina Armare. Мини подморницата Немо доаѓа од веќе добро познатата холандска работилница U-Boat Worx.

Благодарение на моторите Volvo Penta IPS 1050 Aquanaut може да достигне максимална брзина од 45 јазли, додека просечната брзина е околу 30 јазли. Од друга страна, Немо постигнува максимална брзина од 3 јазли под вода.

Овој луксузен брод има голем простор на палубата за сончање и уживање со лежалки и џакузи, отворен бар и отворена област за јадење. Тој е идеален избор за групи до 12 лица.

Aquanaut dolazi i s mini podmornicom Nemo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris