Мај дик, мај гарден- Како Англичанец преведува македонски поговорки (ВИДЕО)

13 август, 20200
насловна

Англичанецот Ендрју пробал да научи што значат некои од македонските поговорки.

Оди објасни му на странец што значи „да те серат кокошките“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi