Мапет јунаците се вратија, шест нови епизоди на Дизни

2 август, 20200
maped show

Секоја година се појавуваат нови епизоди на славните Мапеди, вклучувајќи ги и оние од ABC од 2015 година, како и ” Мапет бебиња”, кои се емитуваа на каналот Дизни џуниор ( DisneyJr.).

CNN пишува дека по филмовите од 2011 и 2014 година, сега се снимени шест нови епизоди под името “Muppets Now”, кои ќе бидат прикажани на каналот Disney+. Трејлер зад сцена ги прикажува верзиите на главните јунаци, инспириран од формата ‘лажен документарец’ во стил на познатата серија “The Office”. Овде можеме да видиме како Кермит ,Госпоѓица Прасица и дружината составуваат видео клипови за предстоечката сезона.

Најголема промена е во гласовите на јунаците , бидејќи место опуштениот Stiv Vitmajer, гласот на жабата Кермит од сега ќе го позајмува Met Vogel. Првата ќе се емитува во петок, 31 јули.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris