Марија Шерифовиќ: „Подготвена сум за мажење“

28 декември, 2020
132929686_500122337686149_429609025630684883_n

Самоуверена пејачка

Таа ја отпеа молитвата на Евровизија, победи и стана препознатлива низ целиот регион. Иако од тогаш поминаа многу години, Марија Шерифовиќ е сè уште една од најпопуларните sвезди во Србија. Покрај бројните хитови, таа е обожавана и по искрениот став на социјалните мрежи, фактот дека не наметнува ниту еден идеал за убавина и слично. Доста често се пишуваше за нејзиниот љубовен статус, но таа сè уште не откри ништо јавно. Кога станува збор за приватниот живот, се обидува да го чува во тајност. Сепак, овој пат им даде на своите следбеници на YouTube, со неодамна започна да се занимава, увид во нејзината кујна и односот со нејзината мајка Верица, која ѝ помагаше при готвењето. Она што го привлече вниманието на публиката беше нејзината реченица: „Подготвена сум за мажење“.

Дошла до заклучок за брак откако успешно ја направила својата прва сарма. И покрај фактот дека неодамна ѝ се случи вистинско фијаско за време на печењето на тортата, кога тортата ѝ падна од рацете на подот, Марија самоуверено се впушти во потфатот на „сармата“. Покрај тоа, таа направи проект (балканско јадење направено од пченкарно брашно, прашок за пециво, сончогледово масло, газирана вода и сол) и се пофали дека нејзиното готвење е лесно и дека е подготвена за мажење.

„Ме згрозува смрдеата од кромид и зелка што ги имам во прстите, се бањав. Овој пат ништо не излезе, па ќе уживам во мојата сарма и проја“, рече Марија во еден момент и ја повика мајка си за да го потврди тоа. „Гледај, сарма … супер е. Неверојатно. Многу сум горда на себе, среќни празници“, рече 36-годишничката и воодушеви многу следбеници кои ја сметаат Марија за sвезда позитивна, забавна, едноставна и разноврсна.

Патем, познато е дека Марија се бори со вишокот килограми. Веќе некое време успева да ги намали, а неодамна ја откри и својата тајна. Како што откри на видеото каде јаде здрава храна, Марија одлучи да конзумира само нискокалорична и здрава храна една недела и да пие многу зелен чај. Станува збор за планот за исхрана на српската нутриционистка Ана Петровиќ, и се чини дека тој делува многу добро. Имено, Марија откри дека изгубила 2,8 килограми за само седум дена со исхрана базирана на салати, сирење, туна и бело месо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber