ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ! Ако го имате ова во куќата, привлекувате мизерија, болести и лоша среќа

28 декември, 2020
saveta suter_1000x0

Според изгледот на кујната, можеме да ја утврдиме здравствената состојба на целото семејство

Лошата енергија дома може да биде: застојана, стагнирана, енергија од претходни лоши настани и енергија создадена од нечистотија и неред. Енергијата создадена од нередот предизвикува: замор, летаргија, вишок килограми, приврзаност кон минатото, дигестивни проблеми, конфузија, недоволно почитување на себе си и на другите, одложување, кавги, депресија, скржавост

На пример: според изгледот на кујната можеме да го одредиме здравјето на целото семејство. Според изгледот на трпезаријата, комуникација во внатрешниот дел на семејството. Од изгледот на дневната соба, можеме да заклучиме каков е социјалниот живот на членовите на семејството.

Дијагнозата заснована на неред во одредени делови од домот (кршење, стари работи, мувла, влага, лоша состојба на sидовите) во однос на нивната употреба, носи проблеми во одредени аспекти на животот.

ПОДРУМ – претставува вашата потсвест, нерешени прашања од минатото, доцнење во решавање на тешки ситуации, товар на предок, мрачна тајна во семејството, мешање во комуникација со браќа и сестри и нерешени судски спорови.

ТАВАН или ПОТКРОВЈЕ – ги претставува вашите идеи и иднина; ако има неред, вашите аспирации и можности се ограничени, иднината е блокирана и постои страв од истото.

ФИОКИ – нередот во нив носи депресија, и мрзеливост на работното место.

ВЛЕЗ – спречен напредок во животот, непотребни напори, слаба комуникација, кашлица.

ХОДНИЦИ – проблем со вените, артериите и циркулацијата.

КУЈНА – здравствен проблем.

ФРИЖИДЕР – проблем со финансиите.

ПОД КРЕВЕТОТ – хроничен замор, немирен сон, неможност за зачнување.

ВО ПЛАКАРОТ – неуреден живот, неуреден ум, незадоволство, неможност за движење.

НА ПЛАКАРОТ– насобраните проблеми ве чекаат да ги решите, главоболки.

ШПАЈЗ / Складирање – скриен проблем.

БАЊА– внатрешни стравови.

ДНЕВНА СОБА – слаб социјален живот, слаба духовност.

ГАРАЖА – вие сте ограничени, немате слобода во животот.

СКАЛИ – неможност за личен развој.

РАБОТНА МАСА – тешко ви е да завршите со започнување бизнис.

ПОД – вашите финансии (многу кутии на подот, книги и други работи, спречуваат проток на пари низ имотот).

Чистотата е близу до побожноста, а најголемата трансформација на околината се случува само кога таа е темелно распоредена и исчистена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber