Мажите го сакаат женскиот ВРВ! Конечно добивме објаснување зошто е толку важно за нив

3 август, 2020
123456789

Покрај тоа што сакаат уживате, има уште неколку “ситници”

Сексот го сакаат и мажите и жените, но тоа не е нешто ново.

Но, жените во кревет обично мислат на една работа, а мажите мислат на нешто сосема друго.

Сосема е логично дека секој маж, освен себичните, сака својата подобра половина да достигне оргазам (тој нема да се жали на повеќекратни), а конечно е откриено зошто им е толку важно и зошто го обожаваат.

Успрешна мисија

Мажите сакаат да се натпреваруваат и имаат чувство дека направиле добра работа: на работа, во фудбалски натпревар со пријателите, а особено во кревет. Бидејќи сексот не гарантира кулминација на жената, вашиот оргазам е објективен доказ што потврдува дека е вешт во кревет.

Воајеристичко задоволство

Женскиот оргазам е придружен со мускулни грчеви, извртување на грбот, гризење на усните и црвенило на различни делови од телото. Сите овие се сцени што го возбудуваат и дополнително го зголемуваат неговото сексуално задоволство. Со други зборови: вашиот оргазам го храни неговиот оргазам.

Стенкањето го возбудува

Вашите воздишки се како едноставен систем на водство што го насочува каде треба да се бакнува и допира и кои области треба да ги избегнува. Воздишка задоволство од расплетот ќе го забрза неговиот пат до оргазам. Тој нема да му пречи на тоа што соседите прислушуваат, пишува Krstarica.

Оргазмот ве зближува и ве прави среќни

По оргазмот, мозокот се топи во окситоцин – супстанција што го подобрува расположението, нè прави среќни и емотивно поврзани. Тој исто така знае дека сексуалното задоволство лежи во замена, па затоа тој е среќен само кога сте задоволни.

Имате супер моќ

Ретко е жените да можат да постигнат повеќекратни оргазми, но сепак тоа е можност што е резервирана само за понежниот пол. Да, заради тоа, тие се љбоморни, но и ентузијасти за вашите физички способности. Вашето тело е тајна што сакаат детално да ја истражуваат И оставете го да го направат тоа!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris