МАЖИТЕ КОИ СЕ ЗАНИМАВААТ СО ОВАА РАБОТА ИМААТ СЕКС СЕКОЈ ДЕН: Не се воопшто наивни и знаат што точно сакаат!

16 август, 2020
567255_profimedia0321018966_ls

Верувале или не, земјоделците имаат најмногу акција во спалната соба, се резултатите од неодамнешното истражување на британската компанија за секси играчки „Лело“.

Дури 33 проценти од земјоделците имаат секс барем еднаш дневно! Од тој број, повеќе од половина го опишуваат своето искуство во сексот како „неверојатно“.

Една од најчестите причини зошто земјоделците имаат најмногу секс лежи во тоа што живеат далеку од градот и дефинитивно се повеќе физички активни од оние кои работат во канцеларии.

По земјоделците, архитектите имаат најмногу секс, а фризерите се на третото место на списокот.

Од друга страна, новинарите имаат секс буквално кога ќе стигнат и кога ќе се сетат, така што само 1/5 од нив имаат секс само еднаш месечно.

Адвокатите исто така имаат проблеми во спалната соба, така што само 27 проценти од нив доживуваат оргазам секој пат кога имаат секс.

– Главниот фактор е начинот на живот кој ни го диктира занимањето, без разлика дали ќе го однесеме дома или не. Тоа неизбежно влијае на квалитетот на нашиот сексуален живот. – вели Кејт Моир, авторот на студијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris