МЕГ РАЈАН СО НОВА ВИЛА ОД 5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! ЦЕЛА ВО РАСКОШ И ЛУКСУЗ, со скриени детали во дворот

31 август, 2020
2313223_2313213-profimedia0553353488-edit_ls

Холивудската ѕвезда Мег Рајан се почасти во луксузна вила која се шири над 15 илјади квадратни метри и наликува на планински хотел изолиран во природата.

Мег Рајан реши да ги помине следните години од животот на западниот брег во Монтечито, каде што многу ѕвезди што пеат и глумат имаат свои домови, како и тајкуни.

Нејзиниот нов имот се шири на над 1,5 прекрасни приватни хектари, а модерно украсената, модерна резиденција од околу 4.300 метри квадратни предизвикува опуштена спокојство и личи на вистински хотел. Опкружена со дрвја и планини, вилата на актерката содржи три пространи спални соби и дури три големи и една мала луксузно украсена бања.

Неколку соби се прилагодени за домашни канцеларии, исто така со големи стакло, балконски врати кои овозможуваат пристап и поглед на прекрасната градина. Спалните соби се великодушно пропорционални со господарскиот пакет, кој се отвора со метална украсна стаклена врата и гледа на бујна градина. Секој детал е специјално уреден, така што дрвата и топлите тонови преовладуваат насекаде, исто како во планинските домови и хотелите.

Мег, исто така, ќе има одличен избор кога станува збор за туширање. Покрај луксузните бањи на првиот кат на вилата, пред главниот стан во дворот има дури и туш надвор, веднаш до излезот од собата, така што е обезбедено со пливање на отворено.

Покрај тоа, посебен дел од оваа просторија е неверојатна гардероба во која преовладува мермер, а која содржи специфична бања за релаксација со поглед на градина и планина.

Обемната дневна соба, која е украсена со рустикално дрво, има темно кафеави подови и масивни дрвени греди на таванот и преку импресивно високи француски врати што овозможуваат лесен пристап до огромниот двор. Во центарот е неизбежното огниште направено од окер камен, што му дава на овој простор дополнителна топлина.

Подолу е кујна со исто така отворен концепт што нуди врвна опрема за кулинарство, а која е украсена со марокански плочки и детали за истиот окер камен како каминот. Посебно место е резервирано за ладилната остава, која е наменета за вистинска продавница за вино, и во која има повеќе од 300 различни вина. Овој дел е украсен и во рустикален стил, а од материјалите преовладуваат дрво и камен, така што ништо не се истакнува од прекрасната природа што е надвор од имотот.

Задниот дел на куќата има фантастичен поглед на планините над покривите и се отвора кон масивна тераса со црвена тула со внатрешен двор и огромна скара за подготовка на храна. Камените столбови украсени со винова лоза потсетуваат на романтични градби од античка Грција и водат по поплочена патека до голем базен и спа-оаза. Помеѓу столбовите, има лулашки во облик на јајца со меки перници, така што на гостите на Меган им е обезбедено вистинско капење на терасата со поглед на базенот и голема фонтана украсена со мермерен камен.

Прекрасно одржуваниот околен терен дополнително нуди скриен поплочен дел од дворот за релаксирање среде дабови дрвја и разни видови овошја и голем број авокадо дрвја. На секој агол на зеленилото има дрвени нишалки, кревети, а во еден дел опкружен со дабови во сенка има маса со столици за јадење. Идилата е надополнета со фенери кои висат од дрвјата, така што целиот простор изгледа како бајка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris