НЕВЕРОЈАТЕН ЛЕК СО БЕЛ ЛУК!! Намалува крвен притисок, убива бактерии и ШТО УШТЕ ЛЕКУВА!?

31 август, 2020
2117119_profimedia0375603861_ls

Лабораториските студии покажаа дека суровиот лук убива бактерии, ги намалува липидите во крвта и потенцијално го намалува крвниот притисок.

Некои студии исто така покажаа дека лукот може да го стимулира имунолошкиот систем да го забави растот на туморот.

За 7 дена, пијте лук и вода секое утро еднаш месечно. Нека биде вашата здрава навика.

Кога е вистинското време да пиете бела вода?

1. Пред да патувате за посилен имунитет

2. Кога телото треба да се исчисти од токсините

3. На првите знаци на настинка

Состојки:

8 чешниња лук

1 литар вода.

Подготовка:

Излупете тиква, изрендајте ја и исечете ја на половина. Исплакнете ја корната под вода, а потоа ставете ја во тегла. Истурете литар вода и затворете ја теглата. Оставете го во фрижидер еден час пред  употреба.

Како да се користи:

Измешајте 1/4 чаша бела вода до 1 чаша обична вода.

ДЕН 1: Пијте секој час и половина во текот на овој ден.

ДЕН 2: Пијте бела вода на секои два часа или најмалку три пати на ден.

Во следните денови, пијте бела вода неколку пати на ден.

На четвртиот ден, не заборавајте да направите нова доза за употреба во наредните три дена. Секогаш чувајте ја белата вода во фрижидер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris