МИЛЕНА ДРАВИЌ ИМАЛА ДВАЈЦА ДЕЧКОВЦИ ПРЕД БРАКОТ СО ДРАГАН НИКОЛИЌ!

28 декември, 2020
милена

Љубовта меѓу Милена Дравиќ и Драган Николиќ за многумина беше најубава на јавната сцена.

Малку е познато дека познатата актерка била во два бурни брака пред врската со славниот актер. Дивата на југословенската кинематографија го склучи првиот брак со режисерот Пуриќ Đорѓевиќ, кога се омажи во 1960 година. Тие се разведоа по неколку години заеднички живот, а Пуриса отворено рече дека никогаш не жали за раскинувањето на бракот и разделбата со убавата Милена.

Љубовта е многу важна, особено кога таа љубов нè напушта. Денес, минувајќи, често гледам жена што ме напушти во 1980 година. Дали верувате дека не сум се вразумила од тогаш? Но, од сите жени што ги познавав и кои сум. Сакав, сè уште најмногу ја сакам Милена Дравиќ “, рече еднаш Пуриса, секогаш зборувајќи се најдобро за Милена.

Puriša Đorđević

“Милена и јас бевме во брак кратко време, немавме ниту фотографија од венчавка. И се венчавме во 1960 година, во мојата куќа во Чачак, во кујната. Беше мизерија, сиромашна работа, немавме ниту стан во Белград. Но, меѓу нас ме оставија сите жени што ги сакав, мислејќи дека го сакам филмот повеќе од нив. И тие беа во право, филмот беше и останува мојата најголема љубов “, изјави режисерот.

Milena Dravić, Sahrana, komemoracija
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber