Милион долари за 24 часа: Го сруши рекордот на 18+ страницата веднаш штом го отвори профилот

27 август, 2020
download

ПОРАНЕШНАТА sвездата на Дизни, Бела Торн го сруши рекордот на страницата OnlyFans, откако заработи повеќе од 1 милион долари за само 24 часа од лансирањето на профилот на таа 18+ платформа.

22-годишната Бела минатата недела објави дека ќе се приклучи на OnlyFans објавувајќи видео на Инстаграм на кое позира во бел костум за капење и со ѓердан околу вратот на кој пишува „секс“.

View this post on Instagram

ONLY FANS ^^^^

A post shared by BELLA (@bellathorne) on

„О, Боже, ќе бидеш милионерка“, „Серверите на OnlyFans ќе се срушат“, некои предвидуваа веднаш во коментарите и се чини дека погодија. За да се претплатат на сметката на Бела, корисниците на OnlyFans мора да издвојуваат 20 долари месечно. ЛА Тајмс пишува дека младата актерка сè уште планира што ќе објави на оваа платформа – има на ум различни идеи, од курсеви за пишување текстови до графички содржини што повеќето корисници на OnlyFans имаат тенденција да ги користат.

Таа исто така најави дека ќе ја искористи платформата за хуманитарни акции, но и во креирањето на нејзиниот нов филм, на кој работи, во соработка со режисерот Шон Бејкер. “Тоа е нешто што ние во моментов го истражуваме. Кои се добрите и лошите страни на таа платформа? Што прават ваквите платформи на корисниците и која е врската помеѓу реалниот живот и животот на OnlyFans? Колку може да го промени вашиот живот на подобро или на полошо? Колку далеку сте подготвени да одите?” Бела ги објасни своите намери за ЛА Тајмс.

View this post on Instagram

Wanna go for a swim? 🤓

A post shared by BELLA (@bellathorne) on

Досега на нејзиниот профил има неколку сугестивни фотографии како онаа на која јаде хот дог, но ништо експлицитно. Сепак, во анкетата што им ја понуди на своите обожаватели, тие изразија желба за токму таква содржина, па останува да се види дали актерката ќе ја исполни желбата. Таа, од друга страна, вели дека засега се надева дека ќе ја искористи платформата за да воспостави „полична“ врска со фановите.

И, ако досега не знаевте што е OnlyFans – тоа е мрежна платформа каде секој што сака да може да објавува експлицитна (или друга) содржина, а другите можат да ја видат само доколку плаќаат за тоа.

18+ платформата брзо стана популарна меѓу порно sвездите, но и многу други креатори на содржини преку Интернет, така што само слики на многу популарни инфлуенсери од Instagram и YouTube може да се најдат на OnlyFans. Зад платформата, која оваа година го доживеа својот бум, се наоѓа 37-годишниот Тимоти Стокли, човек кој ја носи титулата „крал на домашните задачи“.

View this post on Instagram

text me I’m bored^^^

A post shared by BELLA (@bellathorne) on

Некои сметаат дека платформата ја револуционизирала сексуалната индустрија.

Корисниците плаќаат од 3,90 до 39 фунти месечно за содржина, во зависност од содржината, а страната зема 20 проценти од тоа.

Ова не е прв пат Бела Торн да експериментира со експлицитна содржина, таа неодамна сними филм за возрасни со наслов Him and Her за што ја освои наградата Pornhub Vision Award.

View this post on Instagram

Which one?

A post shared by BELLA (@bellathorne) on

escort - Korsan taksi