Мишел Обама во новата книга: „Мојот сопруг е како цунами“

12 мај, 20200
мишел

Во нејзините најпродавани мемоари „Becoming“, поранешната прва дама (56) зборува искрено за тешкотиите со кои таа и нејзиниот сопруг се соочувале  низ годините.

Мишел Обама откри дека имала спонтан абортус и дека можела да забремени само со ин витро оплодување. Откако се родија нивните ќерки, парот мораше да ја балансира нејзината кариера како адвокат со политичката кариера на Барак, како и со стресот на родителството.

А во новиот документарен филм на Нетфликс, таа зборуваше за нејзините почетоци со Барак.

„Тој беше многу поразличен од мене. Тој ме предизвикуваше на различни начини. Знаев дека доаѓа и ако не бев упорна, тој ќе ме оддуваше, рече Мишел Обама.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris