Мистерија долга 487 години: Предметот на дното на сликата ги збунува луѓето со векови, а тајната е во АГОЛОТ! (ВИДЕО)

22 ноември, 2020
Slika-1

Делото „Амбасадори“ е насликано во 1533 година од Ханс Холбајн

Една од сликите што привлекуваше големо внимание на јавноста стотици години е делото „Амбасадори“ од 1533 година.

Ова дело на германскиот сликар Ханс Холбајн е мистерија со векови, пред се заради чудниот предмет на дното на сликата.

Кога првпат ќе ја погледнете сликата на Холбајн, не можете да не се запрашате која е чудната форма што толку многу се издвојува од остатокот на сликата.

И одговорот е исто така невообичаен: сè има смисла кога ќе ја погледнете сликата од еден, одреден агол од десната страна, а потоа мистериозната форма пред вашите очи се претвора во човечки череп!

Како што објаснува истражувачот Филип Кент, ова е еден од најпознатите случаи на анаморфоза, кога неправилен предмет се појавува во својата вистинска форма само кога се гледа на неконвенционален начин.

Вака изгледа тоа:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit