Морничаво: Приметила како куклата во гардероберот САМА се мрда, па ја снимаше! А каков звук се слушаше… (ВИДЕО)

28 август, 2020
lutkaaa

Избега од дома кога виде дека тоа може да подметне и пожар

Холи Амстронг ја чува куќата на едно семејство кое се повлече од градот поради корона вирусот оваа година. Досега, таа не забележа ништо чудно – всушност, сѐ до мај.

Тогаш се чинеше дека една стара, детска кукла во гардероба се премести во однос на местото каде што беше оставена.

Таа тој момент го припишуваше на замор и стрес од сè околу епидемијата на коронавирус и продолжи со својата вообичаена рутина.

Сепак, пред неколку дена, повторно се случи нешто гадно – куклата ги мрдаше нозете во гардероберот и се слишаше тропкав звук удирајќи ги петиците.

Холи беше шокирана и го зеде телефонот за да го сними тоа. Кога објави на TikTok,  доби повеќе од 11 милиони прегледи и лајкови. Таа вели дека куклата исто така фрлала чкорчиња на подот и дека таа избегала од куќата.

Сега донесе одлука да не влегува повеќе во таа куќа и дека луѓето на кои ја чуваше ќе мора да најдат некој друг.

„Им кажав што се случи, тие ми рекоа дека ќе спроведат внатрешна истрага за куклата“, рече Холи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris