Може ли да се врати страста во врската? Обидете се со овие пет тактики …

27 август, 2020
befunky-collage_5QS7fQY

Рутината и земањето здраво за готово се убијци на страста, затоа исфрлете ги старите навики, отпатувајте нагло, напишете љубовно писмо или едноставно исклучете ги сите уреди и уживајте во тишината – што доведува до кршење на рутината

Во љубовните врски по почетната страст и заљубеноста, прегратките и бакнежите честопати стануваат дел од рутината. Ако забележите дека сте паднале во рутина како двојка, крајно време е да промените нешто за да не започнете да ја земате врската здраво за готово. Постојат пет брзи начини на кои можете да го заживеете љубовниот оган и да ја освежите вашата врска.

1. Напишете љубовно писмо

Изразувањето чувства со зборови не е секогаш лесно, а понекогаш се плашиме како ќе реагира нашиот партнер. Значи, ако сте срамежливи, запишете ги своите чувства. Не само што ќе му кажете на партнерот како се чувствувате, но гестот за примање љубовно писмо е романтичен.

2. Побегнете заедно во природа

Излезете од градот, излезете од станот и сите места што ве потсетуваат на обврските и на она што треба да го направите. Оставете ги вашите мобилни телефони и лаптопи и одете на прошетка, пешачење или разгледување во непознато подрачје. Заедничкиот престој во природа ќе ве опушти, ќе ве приближи и ќе ви даде чувство за взаемно достигнување.

3. Покажете си еден на друг нешто интересно

На почетокот на врската, меѓусебно се запознавте со пејачите, музиката, книгите, облеката и местата што ги сакате. Сетете се на работи што не сте ги споделиле како стар филм што го обожавате, а партнерот не го гледал.

4. Разговарајте за соништата

Секојдневниот разговор честопати се сведува на планирање на ручек, дискутирање за финансиите или правење на список за пазарење. Испитувањето едни со други за соништата, желбите и надежите ја отвора вратата за креативна размена на мислења.

5. Планирајте вечерно излегување на потполно ново место

Заборавете на пицеријата или кафулето на кое секогаш одите, одете на караоке, салса или билијард. Истражувањето на нови содржини гарантира забава и возбудува романса.

escort - Korsan taksi