Музички времеплов: Се сеќаваме на настапот на Калиопи на „Златно славејче“

28 декември, 2020
kaliopi

Уште од мали нозе се знаело дека ќе стане пејачка…

Калиопи во далечната 1976 година на „Златно славејче“ го отпеа детскиот хит „Мојата учителка“. Девет години од оваа изведба, како студент на Музичката академија, Калиопи како гостинка на истиот фестивал уште еднаш ја изведе истата песна.

Во 1985 година, оваа песна звучи малку поинаку од оригиналот, но сето тоа е поради подобрената техника во пеењето. Во продолжение слушнете и видете како звучела и изгледала Калиопи во тие години:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber