Најбогатиот човек на планетата ужива тука: Погледнете во имот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО)

20 август, 2020
Најбогатиот човек на планетата ужива тука: Погледнете во имот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО)

Погледнете во најскапиот имот во Калифорнија!

Неверојатниот имот со куќа изградена од поранешниот сопственик на „Warner Bros“, кој наводно, бил купена пред неколку месеци од најбогатиот човек на планетата, Џеф Безос, во најмала рака, го одзема здивот.

 Во Лос Анџелес, поточно во луксузната населба Бел Ер, има имот од 400 хектари, на кој поранешниот сопственик на најголемата производствена компанија во светот изгради куќа за себе, која сега се продава за неверојатни 195 милиони долари.

На имотот наречен Чартвел, има куќа направена во стилот на француски канат од 18 век, која има 5 спални соби, винарска визба, мебел, слики и скулптури купени на аукции, се само една од работите што треба да ги за да го гледате следното видео.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris