Најлудите beauty ритуали на ангелот на Victoria’s Secret

18 јули, 20200
з0

Дали сте подготвени за масажа со змии?

Самата помисла дека змија ни го допира телото, ги плаши мнозинството жители на Земјата, но постојат и такви кои бараат вакви искуства.

Еден од неочекуваните примери е ангелот на Victoria’s Secret, Stella Maxwell, која оди во спа на масажа со змии.

„Ви благодарам Serpentess за неверојатното искуство“, напиша Максвел во коментар на Instagram.

На фотографиите, змиите се неколку пати обмотани околу нејзиното тело, додека манекенката мирно медитира. Информациите од салонот тврдат дека масажата со змии е ритуал на убавината чија цел е да се релаксирате во услови кои наликуваат на џунгла.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber