Најмоќен народен напиток за бубрези – исфрлете го песокот и исчистете се од токсините

7 јуни, 20200
102691621_1025688417833167_4625090589733618272_n

Ќе се изненадите дека најделотворен а воедно и најефтин лек за сите проблеми со бубрезите е просото. Оваа ефтина житарка може да се најде во секоја продавница за здрава храна, но затоа што се користи за лек пожелно е да се купи најквалитетната – органската. Просото за две недели ги решава проблемите, го отстранува песокот и ја лечи инфекцијата. Просото е одлична храна и за анемични луѓе, а корисна е и за лечење гастритис. За оваа житарка во последно време многу се говори, а лековитите својства се докажани во многу студии.

  • Рецепт за напиток за бубрези:

Ставете одвечер 200 грама просо во подлабок сад и налијте 2 литри вода. Изутрина внимателно прецедете ја вишокот на вода која просото не ја впило во посебна чинија. Оваа вода се пие во текот на денот во количини кои ви одговараат на организмот. После две недели редовно консумирање бубрезите ќе бидат во неспоредливо подобра состојба. Воспаленијата ќе исчезнат, камчињата и песокот ќе се исфрлат а бубрезите ќе се регенерираат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris