Направете маска за лице од домати и сода бикарбона, ќе бидете изненадени од резултатот

12 јуни, 20200
shutterstock_327177479_1000x0

Оваа маска стана популарна кај жените затоа што обезбедува повеќекратни придобивки за вашата кожа на лицето. Имено, благодарение на витамините и минералите од доматите кои ја снабдуваат кожата со длабоко негување, сода бикарбоната како природен антиоксиданс длабоко ќе го исчисти и ќе ги отвори порите, така што витамините А, Б9, К и цинк полесно ќе стигнат до епидермисот.

Маската е наменета за луѓе со чувствителна кожа, а пред сè ја обезбедува потребната хидратација.

Добро изпасирајте еден домат и додадете лажичка сода бикарбона. Добро измешајте и нанесете ја смесата во тенок слој на лицето во кружно движење. Оставете го до 15 минути, а потоа исплакнете со млака вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris