Не го сакав ова,ќе си ја поправам грешката – Бела Торн се извини на сите кои се наогаат на секс платформата

31 август, 2020
бела


Бела Торн скоро стана една од најплатените луѓе на платформата „СамоФенс“, која, особено за време на пандемијата, достигна популарност кај сите оние кои, соочени со невработеност, сакаа да заработат дополнителни пари.

Иако на оваа платформа можат да се најдат сите видови содржини, фокусот е претежно на видеа и фотографии во доменот на забава за возрасни.

За месечна претплата на секој индивидуален профил, имате пристап до содржината на тоа лице, а „обичните“ луѓе се свртеа кон порнографија поради губење на работните места и почнаа да заработуваат пари на оваа мрежа.

Сепак, познатите лица исто така ги отворија своите профили на оваа платформа, а Бела Торн е последната што го стори тоа, не знаејќи какви последици ќе има за оние кои немаат друг извор на приход.

Актерката заработи милион долари во првите 24 часа, што е рекорд за оваа платформа, а бидејќи нејзиниот профил е во поскапата категорија од другите, нејзините претплатници се откажаа од други профили, што ги разбесни креаторите на содржини на „СамоФенс“.

Она што е особено контроверзно во начинот на кој Бела го води нејзиниот профил е тоа што таа не објавува порнографија, за разлика од другите профили. Таа не е единствената што го искористи овој трик за маркетинг како славна личност, но таа е прва што влијаеше на другите профили да изгубат пари.

„Обичните“ креатори на страницата се разочарани затоа што обезбедуваат содржина за возрасни по пониска цена, а со изгледот на Бела, тие повеќе не се плаќаат за тоа. Сепак, Бела ја сфати својата грешка, и напиша изјава.

„Не сакав да те повредам, сакав да ги нормализирам сексот и сексуалната работа“, напишала актерката во својот пост, но исто така изјавила дека има решение за проблемот што се појавил „по нејзина вина“.

Имено, Бела ќе има средба со претставниците на „OnlyFans“ и ќе се обиде да ги убеди дека постои горна граница колку може некој да заработува месечно на оваа платформа.

Дали ова ќе биде соодветно решение за претплатниците и креаторите на содржини, останува да видиме во иднина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris